KSIĄŻKA #11 Dostawa towaru…

Z myślą o Was, nabyłem drogą kupna, troszkę lotniczych książek, w naszym rodzimym języku.

Jak może pamiętacie, pisałem, że swoje pierwsze kroki w lotnictwie najlepiej stawiać w języku ojczystym. Bo to i zrozumienie tematu lepsze i łatwiej wiedzę przyswoić. Dlatego przeczesałem Internet w poszukiwaniu pomocnej literatury lotniczej w języku Polskim. Pomocna okazała się Poznańska Księgarnia Akademicka (http://www.politechnik.poznan.pl/) gdzie znalazłem troszkę książkowych pozycji dla lotników, których wcześniej nie miałem w ręku. Teraz muszę to tylko przeczytać i dać Wam znać, czy warto nabyć te książki. Niedługo będę miał troszkę czasu wolnego. Poczytam sobie.

Przesyłka dotarła do mnie kurierem w ciągu 41 godzin od zamówienia. Paczka nawet konkretna:

01 paczkaPrzepraszam raz jeszcze za jakość zdjęć, ale jak pisałem w ostatnim wpisie na temat YT, straciłem wszystkie moje urządzenia rejestrujące na jeziorze na Mazurach. A jeszcze się nie zdecydowałem co kupić nowego.

 Książki:

  1. LOTNICTWO KOMUNIKACYJNE. PODRĘCZNIK OGÓLNEJ WIEDZY LOTNICZEJ.

To mi wygląda na książkę dla „nowych” w temacie. Mam nadzieję, że jest napisana tak, że „nowy” skuma o co biega.

02 lotnictwo komunikacyjne

  1. MIĘDZYREGIONALNY TRANSPORT LOTNICZY. WPROWADZENIE DO PROBLEMATYKI.

Jak czytałem opis, to książka ta, wydawała się być ciekawa. Ale teraz jak ją przekartkowałem i przeczytałem spis treści, to nie wygląda to różowo. Wygląda w środku jak rocznik statystyczny.

03 międzynarodowy transport lotniczy

  1. ŁĄCZNOŚĆ. SZKOLENIE SAMOLOTOWE EASA

Ostatnio zacząłem się delikatnie interesować krótkofalarstwem (coś mnie wzięło). Zobaczymy, czy ta książka podtrzyma moje nowe zainteresowanie.

04 łączność

  1. OSIĄGI WYWAŻENIE I PLANOWANIE LOTU. SZKOLENIE SAMOLOTOWE EASA

Planowanie lotów. Mój konik. Podobnie jak osiągi. Oj ciężko ta książka będzie miała za mną.

05 osiągi

  1. SYSTEMY PRAWA LOTNICZEGO. WYBRANE ZAGADNIENIA

W tej książce pokładam duże nadzieje, bo o ile zrozumienie prawa lotniczego jest bardzo istotne w lotnictwie, to nie ma do tej pory, żadnej publikacji na czasie, która by w przejrzysty sposób to tłumaczyła. Zobaczymy.

06 prawo

 

2 przemyślenia nt. „KSIĄŻKA #11 Dostawa towaru…”

  1. Heh „międzynarodowy transport lotniczy „proponuję sobie na dzień dobry darować lub spozycjonować jako ostatni. Jak dla mnie toporna lektura w sylu akademickiego know how i nie wiem jak to praktycznie „zjeść”. Ale być moze będziecie mieli inne zdanie. Jak obczytacie dajcie znać. 🙂 pozostałe… we will see. Z ciekawością przeczytam prawo. A z ksiązek zupełnie innego kalibru 🙂 jakiś czas temu trafiło w moje ręce takie coś „Na skrzydłach losu” do pobrania http://www.aeroklubplock.pl/viewpage.php?page_id=48 trochę autobiografi trochę historii i sentymentalizmu. Ciekawe czy ktoś z Was będzie miał wytrwałość przez to przebrnąć i jakie będa recenzje pozdrawiam 🙂

    1. „Międzyregionalny Transport Lotniczy”, rzeczywiście może być słaby, ale dam mu szansę i przeczytam. Kto wie, może jest tam coś ciekawego. A książkę „na skrzydłach losu” właśnie zassałem, na wypadek gdyby w przyszłości miała być płatna 🙂 . Jak będę miał czas to przeczytam. Lubię takie historie. Kiedyś lotnictwo to była przygoda. Teraz to tylko naciskanie przycisków i wypełnianie dokumentów. Sam zresztą namawiałem (i nie tylko ja) Pana Jana Wróblewskiego, żeby spisał swoje przygody. Mogę Go słuchać godzinami. Uczył mnie latać w IFRze na symulatorze w Watorowie. Wspaniały człowiek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *