PORADNIK #7

Dlaczego Silnik krytyczny jest krytyczny?

  Dzisiaj gruby temat. Idziemy w stronę tego, czym zawsze chciałem, żeby ten blog był. A mianowicie nauki. Dlatego odradzam czytanie poniższego tym, którzy zaglądają tutaj po moje wolne przemyślenia (lub, jak powiedział mój Szef – Wynurzenia) i inne takie. Dziś w menu jest nauka. Ponieważ ostatnio musiałem przedłużyć sobie uprawnienia na latanie samolotami wielosilnikowymi, musiałem sobie przypomnieć, co nieco, o lataniu wielosilnikowcami…

Czytaj dalej PORADNIK #7

PORADNIK #4. Jak zostać pilotem PART 4

  W ostatniej części poradnika opisałem, z grubsza, jakie są rodzaje licencji oraz uprawnień. Teraz prześledzimy przykładową drogę do sukcesu, czyli do miejsca, gdzie będziemy mogli wysłać swoje CV do jakiegoś przewoźnika. Dodatkowo opowiem, w trakcie, jak dane uprawnienie i licencja ma się do naszego latania.

Czytaj dalej PORADNIK #4. Jak zostać pilotem PART 4

PORADNIK #3 Jak zostać pilotem PART 3

Dobrze. Ostatnio pisałem o szkoleniu zintegrowanym. Teraz czas na finał, czyli szkolenie modułowe. Jest to najbardziej typowa droga, żeby zostać pilotem. Czyli mając zabezpieczenie finansowe na szkolenia, udajemy się do ośrodków szkolenia lotniczego, żeby zdobywać kolejne stopnie wtajemniczenia. Tą drogą kroczyłem i znam ją dosyć dobrze.

Czytaj dalej PORADNIK #3 Jak zostać pilotem PART 3

PORADNIK #2 Jak zostać pilotem PART 2

Coś to moje publikowanie postów dwa razy w tygodniu średnio wyszło ostatnimi czasy. Przepraszam. Niestety naprawdę nie miałem czasu. Ale postaram się to nadrobić. W ostatniej części poradnika: „Jak zostać pilotem” napisałem pobieżnie o drodze, na której większość tematów mamy załatwioną w zakresie studiów, co sprawia, że przygoda ze zdobywaniem kolejnych stopni wtajemniczenia, niewiele nas kosztuje pieniędzy, ale za to, jak mniemam, więcej nerwów. Niemniej teraz przejdziemy do kolejnej opcji, czyli takiej, gdzie mając pieniądze w kieszeni, lub kredyt na głowie, udajemy się do różnych ośrodków szkolenia i płacąc, wylatujemy sobie godziny do czasu, aż nie otrzymamy wymarzonych licencji i uprawnień.

Czytaj dalej PORADNIK #2 Jak zostać pilotem PART 2

PORADNIK #1. Jak zostać pilotem PART 1

Umówmy się. Co oznacza zostać pilotem? Na potrzeby tego tekstu oznacza to to, co rozumie większość ludzi zadających to pytanie, czyli: co trzeba zrobić żeby zasiąść za starami „dużego” samolotu. „Dużym” zaś samolotem nazwiemy zaś ATRa, Dasha, A320, B737, itp. etc., czyli generalnie coś, czym latają zwyczajni ludzie na wakacje, lub do pracy.

Czytaj dalej PORADNIK #1. Jak zostać pilotem PART 1